Szkolenia i kursy dla fizjoterapeutów i osteopatów - fizjoterapia, osteopatia i terapia manualna. - diagnostyka osteopatyczny

Diagnostyka i leczenie osteopatyczne

InstruktorJöry Pauwels MSc Ost, D.O.

Terminy:
4-7.12.2017r.


Miejsce: Warszawa, ul. Wita Stwosza 32 lok.1

Organizator:
FizjoSystem - Szkolenia
@: kursy@fizjosystem.com

Cena kurus:  2300zł

Zapisy: kursy@fizjosystem.com

Formą rezerwacji miejsca jest wpłata zaliczki!!!

Kurs obejmuje 33h zegarowe

Zapisz się na kurs:

Imię i nazwisko

E-mail

Kurs:akceptuję regulamin
wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez FizjoSystem s.c. z siedzibą w Warszawie 02-661, przy ulicy Wita Stwosza 32/1, dla celów zawarcia umowy o szkolenie i jej realizacji. Dane są chronione zgodnie z ustawą z dnia 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych (t.j: Dz. U. z 2002 r., Nr 101, poz. 926 z późn. zm.). Oświadczam, że wiem o moim prawie do wglądu i poprawiania moich danych osobowych.

Jory Pauwels MSc Ost (DIU) DO


Dyplomowany Osteopata ( D.O.), tytuł ten uzyskał w Flanders International College of Osteopathy w Belgii gdzie również jest jednym z wykładowców.

Dalsze kszałcenie i uzyskanie tytuły MSc Ost. w Dresden International University

Osteopata z wieloletnim doświadczeniem zarówno w pracy z pacjentami jak i w nauczaniu strukturalnych technik krótkodźwigniowych stawów kręgosłupa i stawów obwodowych.


Dyrektor FICO (Flanders International College of Osteopathy) i sekretarz OsEAN (Osteopathic European Academic Network).

Wykładowca Helsinki Metropolia University of Applied Sciences.


Jory poza stanowiskiem dyrektora Fico Osteopathy Academy,  wykłada manipulacje, techniki trzewne i czaszkowe, historię i filozofię osteopatii, osteopatyczną ginekologię i położnictwo, biomechanikę i osteopatię naczyniową.


Jory jest doświadczonym i wykształconym wykładowcą, który nauczy Was modelu semiologii, pozwoli Wam od razu zastosować ten model oraz pokaże jak przekształcić zestaw technik w leczenie osteopatyczne.

"Przeprowadze Was od osteopatycznego modelu semiologii do roboczej hipotezy i od zestawu technik do leczenia osteopatycznego. "
                                                                                                                                                                                 Jory Pauwels

Terapeuta patrzTerapeuta patrzy na ciało w wyjątkowy sposób. Ten unikalny sposób wymaga specyficznego podejścia. Młody terapeuta może pominąć strukturę pracy by rozwijać takie podejście, a doświadczony terapeuta może utknąć wśród wielu ograniczonych sposobów myślenia. W ten sposób terapeuta może nie dostrzec czynników przyczynowych w osteopatycznym dedukcyjnym procesie semiologii. Również i  samo leczenie może być pozbawione niezbędnych komponentów by pomóc pacjentowi w najlepszy sposób i zapobiec nawrotom dolegliwości.

                                Osteopatia nie jest wyjątkowa ze względu na to, że jest zestawem stosowanych technik. Takie techniki używane są w wielu dziedzinach (fizjoterapii, terapii manualnej, masażu trzewnym, terapii czaszkowo-krzyżowej, shiatzu…). Zestaw technik nie stanowi leczenia osteopatycznego. Ten kurs podyplomowy nauczy Was koncepcji myślenia, która zostanie natychmiast zastosowana w praktyce: podczas samego kursu jak i w ciągu pierwszego dnia w gabinecie po zakończeniu kursu. Koncepcja bazuje na doświadczeniu klinicznym, łączy zarówno wydajność jak i efektywność.

                                Zarówno semiologia jak i model terapii nie są gotowymi przepisami działania ale są koncepcjami osteopatycznymi, które zapewniają wszystkie konieczne opcje dla każdej z indywidualnych różnic u zarówno terapeuty jak i pacjenta.

Cel tego kursu jest podwójny:

  • By nauczyć uczestników kompletnej koncepcji myślenia semiologicznego oraz by zastosować go w praktyce, zapobiegając pomijaniu czynników przyczynowych przez uczestników

  • By dokonać przejścia od stosowania zestawu technik do wydajnego i efektywnego leczenia.

Ten kurs podyplomowy zapewnia ramową strukturę dla młodych terapeutów a doświadczonym oferuje świeżą perspektywę & modus operandi. Według Jöry’ego, bycie terapeutą jest jedną z najpiękniejszych prac, a ten kurs podyplomowy ma na celu poprawić poziom Waszej satysfakcji jeszcze bardziej.

Plan kursu:

Część 1

  • Wprowadzenie & i praktyczny wgląd w model semiologiczny: osteopatyczne sito patologii

  • Zastosowanie modelu w przypadku szerokiej gamy rzeczywistych przypadków klinicznych oraz przypadkach od uczestników.


Część2:

  • Wprowadzenie & i praktyczny wgląd w koncepcję leczenia: w jaki sposób złożyć zestaw adekwatnych technik i w jaki sposób przekształcić zestaw technik w leczenie.  

  • Zastosowanie modelu na przykładzie rzeczywistych przypadków klinicznych oraz przypadkach od uczestników.

Szkolenia dla fizjoterapeutów - FizjoSystem Szkolenia, ul. Wita Stwosza 32 lok.1, 02-661 Warszawa Mokotów,
Widget by :blogger widget