Osteopathic Approach to Pregnancy

MASTERCOURSE
Osteopathic Approach to Pregnancy

Instruktor - Julie Fendall DO MOstSc(Paeds)

Terminy: 6-8.10.2017r.

Miejsce: Warszawa, ul. Wita Stwosza 32 lok.1

Organizator: FizjoSystem - Szkolenia
@: kursy@fizjosystem.com

Cena: 2500zł

Kurs przeznaczony tylko dla osteopatów!!!

Zapisz się na kurs:

Imię i nazwisko

E-mail

Kurs:akceptuję regulamin
wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez FizjoSystem s.c. z siedzibą w Warszawie 02-661, przy ulicy Wita Stwosza 32/1, dla celów zawarcia umowy o szkolenie i jej realizacji. Dane są chronione zgodnie z ustawą z dnia 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych (t.j: Dz. U. z 2002 r., Nr 101, poz. 926 z późn. zm.). Oświadczam, że wiem o moim prawie do wglądu i poprawiania moich danych osobowych.

Julie Fendall DO MOstSc(Paeds)

Julie pracuje jako Osteopata od ponad 35 lat. Ukończyła British School of Osteopathy w Londynie w 1982 roku. Uzyskała tytuł Magistra w Pediatrii na RMIT w Melbourne w 1998. Od samego początku swojej kariery prowadzi prywatny gabinet w Sydney ( Australia ), gdzie obecnie mieszka i pracuje. Julie prowadziła również wykłady na poziomie akademickim jak i podyplomowym zarówno lokalnie jak i na sesjach międzynarodowych. Brała również udział w konferencjach poświęconych Osteopatii na całym świecie.

W tym roku, Julie realizuje program Terapii Osteopatycznej w pediatrii we Włoszech, oraz prowadzi badania naukowe nad podejściem terapeutycznym w NICU. W lipcu bierze udział w wykładach na konferencji Akademii Terapii Czaszkowej, oraz we wrześniu będzie miała odczyt dotyczący bólu na Międzynarodowej Konferencji Osteopatycznej( Nowa Zelandia ), skupiając się na postępowaniu przeciwbólowym u niemowląt.

Julie pasjonuje się leczeniem niemowląt i dzieci. W pracy dostrzega szeroki zakres takich potrzeb. Zajmuje się także leczeniem i opieką kobiet w czasie ciąży, by zapewnić im optymalne zdrowie, oraz adaptację strukturalną, przygotowując je do procesu porodu.

Julie jest doradcą karmienia piersią, honorowym członkiem rady Sutherland Cranial Teaching Foundation of Australia & New Zeland. Zasiada również w Clinical Practice Group in Peadiatrics for Osteopathy Australia, skupiając się na podwyższaniu poziomu nauczania oraz praktyki ostepatycznej w opiece nad dziećmi.

Ten trzydniowy kurs, , pozwoli zrozumieć zasady terapii ostepatycznej w postępowaniu u kobiet w ciąży, począwszy od momentu zapłodnienia do okresu poporodowego.

Szkolenie oparte jest na modelu integracji zasad tensegracji, mechano – transdukcji oraz dynamiki przepływu płynów w podejściu terapeutycznym.

Kurs ten w głównej mierze ma wymiar zajęć praktycznych, gdzie bezpośrednio po jego ukończeniu, terapeuta może korzystać z nowo nabytych umiejętności w swoim gabinecie. Każda sesja będzie podzielona na wykład wprowadzający do nowego zagadnienia, oraz część praktyczną zaraz po jego zakończeniu.
Podczas kursu omawiane będą strategie postępowania w różnych dolegliwościach związanych z układem mięśniowo – szkieletowym.
Pomoc w uzyskaniu optymalnego ułożenia płodu.
Propozycje postępowania przy dolegliwościach ze strony układu żołądkowo – jelitowego, przedstawienie procedur wspomagania odprowadzenia zastojów w tkankach, dyskusja na temat zdrowia piersi matki oraz pomoc matce przed i po porodzie.


Omówione zostaną następujące zagadnienia: -przygotowanie do ciąży,
  • zmiany strukturalne i fizjologiczne w każdym trymestrze,
  • rola osteopatii w czasie narodzin,
  • podejście terapeutyczne do pierwszego spotkania matki z dzieckiem „ skóra do skóry ”.
Procedury terapeutyczne obejmują techniki m. in.: -równoważenie napięć więzadłowych ( BLT ),
  • rozluźnienie mięśniowo – powięziowe,
  • terapia czaszkowo – krzyżowa.


Kurs będzie prowadzony w języku angielskim z konsekutywnym tłumaczeniem na język polski.

Tłumacz: Piotr Naporski D.O.
Szkolenia dla fizjoterapeutów - FizjoSystem Szkolenia, ul. Wita Stwosza 32 lok.1, 02-661 Warszawa Mokotów,
Widget by :blogger widget