Celem kursu anatomii palpacyjnej jest nabycie praktycznych i klinicznych umiejętności świadomej palpacji struktur anatomicznych ciała ludzkiego. Zdobyta wiedza i umiejętności w trakcie szkolenia mają być bazą do dalszej nauki różnych metod i technik leczenia.
Program kursu:
narząd ruchu: układ kostny, więzadła, układ mięśniowy -mięśnie , przegrody i bruzdy międzymięśniowe;
jama brzuszna, układ trzewny, narządy miednicy, dno miednicy
czaszka i stawy skroniowo-żuchwowe z mm.żucia,
układ nerwowy- nn.czaszkowe-badanie, nn.obwodowe-badanie i palpacja, układ autonomiczny-znaczenie w terapii
układ naczyniowy-badanie dostępnych tętnic, żył powierzchownych i ww.chłonnych
Na kursie analizujemy najczęściej spotykane w gabinecie przypadki kliniczne. Analiza obejmuje objawy zgłaszane przez pacjenta, badanie struktur i układów, które mogą być ich przyczyną.
Jest to kurs doskonalenia badania palpacyjnego prowadzonego pod kątem dolegliwości a nie pod kątem jednego obszaru ciała. Struktury anatomiczne są badane w kolejności od najbardziej prawdopodobnych i najczęstszych przyczyn do rzadziej występujących, struktur odległych powiązanych z obszarem występowania dolegliwości przez układ nerwowy, naczyniowy, trzewny itp. Analiza i integracja wszystkich układów i obszarów ciała pod kątem konkretnego objawu.
Proponowane przypadki kliniczne:
-ból w kręgosłupie szyjnym i ból głowy,
-ból między łopatkami,
-ból łopatki,
-ból, drętwienie w kończynie górnej,
-ból okolicy lędźwiowo-krzyżowej,
-ból kolana (z przodu, boku, od przyśrodka, z tyłu),
-ból pięty,
-ból okolicy stawu skokowego,
-ból przodostopia,
-ból w pachwinie,
-ból promieniujący do kończyny dolnej,
-ból wzdłuż żeber,
Marcin Fluder D.O. jest współautorem 2-tomowego Atlasu anatomii palpacyjnej
W cenie szkolenia każdy uczestnik otrzymuje pendrive z nagranymi prezentacjami omawianych okolic ciała oraz skrypt.
Asystent na kursie Rafał Marciniak D.O. MT – Dyplomowany Osteopata, Certyfikowany Terapeuta Manualny metody Kaltenborn-Evjenth. Absolwent Sutherland College of Osteopathic Medicine, oraz wielu specjalistycznych szkoleń z zakresu osteopatii i terapii manualnej, m.in. w koncepcji Łańcuchów Mięśniowych i Stawowych metody GDS, technik powięziowych, oraz manipulacji wisceralnych według J.P. Barral’a D.O. i G. Finet’a D.O. & Ch. Wiliame’a D.O. Osteopatię praktykuje w prywatnym gabinecie w Poznaniu.
Asystent i wykładowca Polskiej Akademii Osteopatii Osteon w Warszawie. Od 2014 roku regularnie asystuje w zajęciach prowadzonych przez światowej sławy wykładowców i ekspertów w dziedzinie osteopatii:
MODUŁ I:
Dzień 1:
Dzień 2:
Dzień 3:
Dzień 4:
MODUŁ II:
Dzień 1:
Dzień 2:
Dzień 3:
Dzień 4:
Celem szkolenia jest nauczenie kursantów umiejętności płynnego przemieszczania się po różnych strukturach anatomicznych, badanie ich w dowolnej kolejności w zależności od przypadku klinicznego.
Dyplomowany Osteopata, absolwent SCOM (Sutherland College of Osteopathic Medicine), wykładowca Polskiej Akademii Osteopatii Osteon.
3500zł
cena za całość szkolenia
edycja X:
FizjoSystem-Szkolenia
ul. Wita Stwosza 32/1
02-661, Warszawa